Op donderdag 4 juni 2026 organiseert Medilex het congres 'slaapproblemen bij mensen met een verstandelijke beperking' in het NH Hotel in Amersfoort. Tijdens het congres leer je de signalen van slaapproblemen herkennen en leer je hoe je de juiste begeleiding kunt bieden om de slaap van cliënten te verbeteren. Je leert ook wat de richtlijn ‘Gezonde slaap en slaapproblemen in de WLZ' binnen jouw organisatie kan betekenen.
Over het congres
De dienst van verpleegkundige Mila is net begonnen. Meerdere van haar cliënten liggen nog in bed en hebben moeite met wakker worden. Door een slechte nachtrust ziet Mila dat haar cliënten vaker overdag gedragsproblemen vertonen. Voor mensen die werken met mensen met een verstandelijke beperking is deze situatie waarschijnlijk herkenbaar. Slaapproblemen komen veel voor bij mensen met een verstandelijke beperking en kunnen leiden tot ernstige psychische en lichamelijke klachten.
Wat leer je?
Tijdens het congres leer je onder leiding van arts VG en somnoloog Annelies Smits onder andere over:
- Praktische handvatten voor het signaleren en diagnosticeren van slaapproblemen
- Welke prikkels dragen bij aan slaapproblematiek
- Welke medicamenteuze en niet medicamenteuze behandeling je kunt bieden
- Het creëren van een slaapvriendelijke omgeving
Voor wie?
Deze studiedag is speciaal ontwikkeld voor professionals die werken met mensen met een verstandelijke beperking, waaronder:
- Cliëntondersteuners en -begeleiders
- Ergotherapeuten
- Slaapoefentherapeuten
- Arts voor Verstandelijk Gehandicapten
- Huisartsen
- Orthopedagogen
- Psychologen
- Verpleegkundigen
- Verpleegkundige specialisten
- Physician assistant
Inschrijven
Schrijf je in en bereid je voor om de slaapkwaliteit van jouw cliënten aanzienlijk te verbeteren.

























